Dzięki powiadomieniom włączonym, jak to pokazano poniżej, jeśli otrzymasz wiadomość błyskawiczną i korzystasz z minimalnej wersji programu one-X Portal w przeglądarce Chrome, w systemie jest wyświetlane okno powiadomień. Jest w nim wyświetlany awatar kontaktu, który wysłał wiadomość błyskawiczną, a po kliknięciu okna powiadomienia system wyświetla okno programu one-X Portal.

Aby włączyć powiadomienia o wiadomościach błyskawicznych na pulpicie w przeglądarce Google Chrome:

1. Na karcie Konfiguracja kliknij kartę Powiadomienia.

2. Wybierz opcję Włącz powiadomienia o wiadomościach błyskawicznych. Wyświetlone zostanie wyskakujące okno z żądaniem zatwierdzenia przez użytkownika włączenia powiadomień o wiadomościach błyskawicznych na pulpicie w domenie one-X Portal.

3. Kliknij opcję Zezwalaj. Zostanie wyświetlony komunikat powitalny, a wiadomości błyskawiczne zaczną być wysyłane na pulpit.

4.Kliknij przycisk Zapisz.

 

Jeśli nie włączysz zgody przeglądarki na wysyłanie powiadomień na pulpit, powiadomienia nie będą wyświetlane – nawet jeśli będzie zaznaczona opcja Włącz powiadomienia o wiadomościach błyskawicznych. Aby rozwiązać ten problem:

Aby dodać portal do uprawnień przeglądarki:

1. W przeglądarce wpisz chrome://chrome/settings/contentExceptions#notifications.

2. Wybierz adres IP domeny programu one-X Portal. Na przykład http://148.147.206.147:8080.

3. Kliknij symbol X znajdujący się z prawej strony w zaznaczonym wierszu.

4. Kliknij przycisk OK.

5. Zaloguj się do programu one-X Portal

6. Wybierz kartę Konfiguracja > powiadomień.

7. Wybierz opcję Włącz powiadomienia o wiadomościach błyskawicznych. Wyświetlone zostanie wyskakujące okno z żądaniem zatwierdzenia przez użytkownika włączenia powiadomień o wiadomościach błyskawicznych na pulpicie w domenie one-X Portal.

8. Kliknij opcję Zezwalaj. Zostanie wyświetlony komunikat powitalny, a powiadomienia o wiadomościach błyskawicznych zaczną być wysyłane.