Aplikacja one-X Portal składa się z dwóch kart lub stron: Strona główna oraz Konfiguracja. Poniżej opisano elementy wyświetlane na karcie Strona główna.

Pasek tytułowy

Na pasku tytułowym są wyświetlane informacje o użytkowniku.

pa_status_line

Pasek narzędzi

Pasek narzędzi w dolnej części ekranu zapewnia dostęp do przycisków kontrolnych określających wygląd aplikacji one-X Portal, a także zawiera ikony gadżetów zminimalizowanych.

toolbar

callsHead Gadżet Połączenia

Gadżet Połączenia zawiera szczegóły bieżących połączeń. Każde połączenie wyświetlane jest na osobnej karcie. Pola tekstowe w górnej części gadżetu służą do nawiązywania nowych połączeń.

pa calls

logsHead Historia konwersacji

Gadżet Historia konwersacji zawiera rejestr połączeń przechowywany przez system telefoniczny.

pa call log

directoryHead Katalog

Gadżet Katalog zawiera kilka różnych katalogów. Katalog Osobisty to zbiór prywatnych kontaktów użytkownika. Katalog Systemowy zawiera kontakty ze wspólnego katalogu przechowywanego w systemie telefonii, a także szczegóły innych użytkowników i grup przechwytujących w systemie telefonii. Katalog Zewnętrzny umożliwia przeszukiwanie innych katalogów, do których dostęp został skonfigurowany przez administratora systemu.

pa_directory

messagesHead Wiadomości

Gadżet Wiadomości zawiera szczegóły wiadomości znajdujących się w skrzynce głosowej. Gadżet ten umożliwia odtwarzanie wiadomości za pomocą telefonu lub przeglądarki, jeżeli obsługuje ona odtwarzanie multimediów.

pa mailbox

icon small world clock Zegar światowy

Gadżet Zegar światowy wyświetla aktualny czas w różnych strefach czasowych wybranych przez użytkownika. Gadżet ten dostępny jest w widoku pasów stref czasowych oraz zegarów stref czasowych.

gadget world clock

icon queues Kontrola kolejek i agentów

Ten gadżet umożliwia obsługę grup przechwytujących. W jednym miejscu można monitorować wiele połączeń z kolejki, które oczekują na odpowiedź – nawet z 5 różnych grup przechwytujących. W razie potrzeby za pomocą tego gadżetu można również odebrać jedno z tych połączeń. W innym miejscu można przeglądać i zmieniać swoją przynależność do grup.

gadget queues

icon_conf_gadget Planowanie konferencji

Ten gadżet umożliwia przeglądanie przyszłych konferencji, na które jesteś zaproszony, a także planowanie konferencji.

conference_meetings_view