Zazwyczaj do Twojego numeru wewnętrznego przypisany jest określony numer wewnętrzny telefonu. Ten numer wewnętrzny może być używany do nawiązywania i odbierania połączeń niezależnie od tego, czy uruchomiono aplikację one-X Portal. Funkcja „hot desking” umożliwia przejęcie kontroli nad innym numerem wewnętrznym tak, aby używał on numeru wewnętrznego i ustawień Twojego systemu telefonii.

Zazwyczaj logowanie za pomocą innego numeru wewnętrznego wymaga wybrania specjalnego numeru zawierającego kod logowania użytkownika, różniący się od hasła używanego w aplikacjach IP Office. Istnieje jednak możliwość użycia menu logowania aplikacji one-X Portal zarówno do zalogowania się do one-X Portal, jak i do określenia telefonu, pod którym chcesz się zalogować.

W przypadku zastosowania tej metody do zalogowania się zarówno do one-X Portal, jak i telefonu, wylogowanie się z one-X Portal spowoduje także wylogowanie z telefonu. Twój numer wewnętrzny zostanie przywrócony do domyślnego, jeżeli został on uprzednio do Ciebie przypisany i jeżeli nie jest on aktualnie używany przez innego użytkownika korzystającego z funkcji „hot desking”. Jeżeli nie posiadasz przypisanego numeru wewnętrznego lub nie jest on dostępny, zostaniesz potraktowany jak wylogowany z systemu telefonicznego, a połączenia przychodzące do Ciebie będą przekazywane do poczty głosowej (jeżeli jest ona dostępna) lub dzwoniący usłyszy sygnał zajętości.