one-X Portal jest licencjonowany przy użyciu licencji wprowadzanych przez administratora systemu w systemie IP Office. Licencje określają także, którzy użytkownicy systemu IP Office mogą korzystać z aplikacji one-X Portal. W przypadku posiadania licencji na korzystanie z aplikacji one-X Portal potrzebne będą następujące elementy, aby się zalogować:

Komputer
Wymagany jest komputer z połączeniem sieciowym do serwera one-X Portal.

Przeglądarka WWW
one-X Portal została przetestowana z następującymi przeglądarkami:

Microsoft Edge

Firefox

Google Chrome

macOS Safari

 

Przeglądarka WWW powinna obsługiwać skrypty Javascript.

Aby korzystać z dźwięku, jak np. dzwonienie przy połączeniu oczekującym, czy też odsłuchiwać wiadomości głosowe za pomocą komputera, odtwarzacz multimedialny, jak np. Windows Media Player lub QuickTime musi być zainstalowany.

W przypadku korzystania z programu Internet Explorer zaznacz opcję Odtwarzaj dźwięki na stronach sieci web (Narzędzia | Opcje internetowe | Zaawansowane | Multimedia).

Aby odtworzyć dźwięk na komputerze, musisz zaakceptować certyfikat bezpieczeństwa używany przez serwer poczty głosowej. Wpisz w przeglądarce https://<voicemail_server_address>:5443/ i zaakceptuj wyjątek certyfikatu.  

Opcja Zapamiętaj mnie na tym komputerze wyświetlana w menu logowania wymaga akceptowania plików cookie przez przeglądarkę.

Numer wewnętrzny IP Office aplikacji
one-X Portal może być używany w większości telefonów obsługiwanych przez system telefonii IP Office.

Nazwa użytkownika
Wymagana jest nazwa użytkownika systemu IP Office skonfigurowana przez administratora systemu. Należy pamiętać, że nie zawsze jest ona identyczna z nazwą wyświetlaną na ekranie telefonu.

Hasło
Hasło użytkownika systemu IP Office. Należy pamiętać, że hasło to może różnić się od kodu logowania do telefonu, jeżeli dysponujesz również takim kodem.

Adres IP
Wymagany jest adres serwera one-X Portal.

Obsługiwane języki

one-X Portal obsługuje podane poniżej języki. Żądany język wybiera się podczas logowania. Wybrany język dotyczy tylko one-X Portal. To ustawienie nie ma wpływu na inne witryny otwierane w przeglądarce.

Portugalski brazylijski

Chiński

Czeski

Niderlandzki

Angielski (USA)

Angielski (Wielka Brytania)

Francuski

Niemiecki

Włoski

Japoński

Koreański

Polski

Rosyjski

Hiszpański (Ameryka Łacińska)

Szwedzki

Turecki

Użytkownicy spoza portalu one-X Portal

Użytkownicy Basic (nieskonfigurowani jako użytkownicy one-X Portal) mogą korzystać z łącza Zmiany hasła na stronie logowania one-X Portal w celu zmiany hasła użytkownika.