Czasami sesja wiadomości błyskawicznych (IM) jest niewystarczająca, aby przekazać swoje pomysły drugiej osobie lub po prostu połączenie telefoniczne jest szybszym sposobem osiągnięcia żądanego rezultatu. Możesz zadzwonić do wybranej osoby z poziomu konwersacji za pomocą wiadomości błyskawicznych, używając polecenia @połącz.

Możesz rozpocząć połączenie głosowe tylko wtedy, gdy masz otwartą sesję wiadomości błyskawicznych i kontakt znajduje się na liście w katalogu one-X Portal System.

Możesz rozpocząć połączenie głosowe nawet wtedy, gdy korzystasz z one-X Mobile lub z zewnętrznego klienta wiadomości błyskawicznych.

Rozpoczęcie połączenia głosowego nie kończy sesji wiadomości błyskawicznych. W tym samym czasie możesz się komunikować przez telefon i za pomocą wiadomości błyskawicznych.

Aby zmienić sesję wiadomości na rozmowę głosową:

1.W dowolnym momencie podczas konwersacji za pomocą wiadomości błyskawicznych z kontaktem znajdującym się w katalogu one-X Portal System wpisz @call.

2.Naciśnij klawisz Enter.

3.W sesji wiadomości błyskawicznych zostanie wyświetlony następujący komunikat: „<nazwa użytkownika> chce z Tobą rozmawiać – Twój telefon wkrótce zadzwoni”. System zainicjuje połączenie między Twoim telefonem a drugą osobą.