Jednoczesne przekazywanie połączeń na telefony komórkowe umożliwia powiadamianie o połączeniach przychodzących jednocześnie na normalny numer wewnętrzny oraz na inny numer. Administrator systemu ustala, którzy użytkownicy mogą skorzystać z tej funkcji.

Jeżeli możesz korzystać z jednoczesnego przekazywania połączeń na telefony komórkowe, możesz włączyć lub wyłączyć tę funkcję oraz ustawić numer docelowy w ramach ustawień swojego bieżącego profilu w aplikacji one-X Portal . Może również skonfigurować ją administrator systemu lub Ty osobiście za pomocą menu telefonu stacjonarnego.

Po włączeniu opcji jednoczesnego przekazywania połączeń na telefony komórkowe w Gadżecie Połączenia wyświetlane będą dwa dodatkowe przyciski:

twinned to mobile

icon transfer to twin Przekaż do Twin
Po odebraniu połączenia na normalnym numerze wewnętrznym możesz przekazać je pod numer Twin, klikając na ten przycisk. System telefoniczny podejmie próbę przekierowania połączenia pod ten numer. Nieodebrane połączenie powróci na Twój normalny numer wewnętrzny. Połączenie powraca również, jeżeli zostało odebrane zbyt szybko, np. jak w przypadku połączenia przechodzącego bezpośrednio do poczty głosowej telefonu komórkowego, ponieważ był on zajęty lub wyłączony.

icon claim from twin Żądaj powrotu z przekazania
W przypadku przekazanego połączenia, które zostało odebrane pod wybranym numerem wewnętrznym, możesz przekierować je z powrotem na normalny numer wewnętrzny, klikając na ten przycisk.