Aramalar aracının alt kısmında arama ayrıntıları görüntülenir.

pa calls details

Arama Sekmeleri

Sağdaki arama sekmelerinde o anda bağlı olan arama için bir sekme ve bekleyen ve/veya uyarı veren her arama için birer sekme gösterilir. Her sekmede aramanın çağrı durumu simgesi ve arayanın numarası veya ilişkili adı bulunur.

O anda bağlı olan aramayı etkilemeden, orta panelde hangi aramanın ayrıntılarının görüntüleneceğini seçmek için sekmelere tıklayabilirsiniz.

Yeni bir arama geldiğinde, yeni aramanın ayrıntılarını göstermek için sekmesi otomatik olarak seçilir. Benzer şekilde, yeni bir arama yaptığınızda da sekmesi otomatik olarak seçilir.

Arama Düğmeleri

Soldakidüğmeler o anda ayrıntıları orta panelde gösterilen arama ayrıntıları (örneğin, seçilen sekme) üzerinde işlem yapmak için kullanılır. Düğmeler kullanılamadığında gri renklidir.

Arama Ayrıntıları

Orta paneldeki arama ayrıntıları üstten alta şu öğeleri gösterir:

Arayanın Adı ve Numarası
Üst sıra arayan numarayı gösterir. Telefon sistemi bir adı numara ile ilişkilendirebilirse söz konusu adı ve adından köşeli ayraç içerisinde numarayı görüntüler. Telefon sistemi numarayı kendi rehberindeki veya sizin rehberinizdeki girişlerle eşleştirerek bir adla ilişkilendirebilir.

Aktarılan Arama
Bir arama aktarılmışsa aktarılan arayanın adı ve ardından köşeli ayraç içerisinde aktarma kaynağı gösterilir.
pa call details transfer

İletilen Arama
Bir arama size yönlendirilmişse arayanın adı ve ardından > ve aramayı size yönlendirenin adı gösterilir. Bu özellik tarama grubu aramaları için de kullanılır ve arayan ve tarama grubunu gösterir.
pa call details forward

Tarama Grup Araması
Grup araması aramayı alan grubun > ve adını takiben arayanın ayrıntılarını gösterir.
pa hunt group call

Dönüş Araması
< arayan ayrıntılarının ardından tutulduğu veya çok uzun süre bekletilmesi gibi bazı nedenlerden size dönen aramayı gösterir. Ayrıca telefondan ayarladığınız geri arama veya sistemi yanıtladığınızda bu kullanıcıyı arayacak olan portaldan ayarlanan geri aramayı gösterebilir.
pa returning call

Arama Konusu
Bu sıra yalnızca arama ile bir konu ilişkilendirilmişse bulunur. Arama konusu ayrıca ‘arama etiketi’ olarak bilinir.

Konu bir aramayla ilişkilendirilebilen kısa bir metin iletisidir. Aramayla ilişkilendirilmiş bir konu varsa bu konu görüntülenir. Kullanılan telefona bağlı olarak konu telefonda da görüntülenir.

Arama yaparken veya arama aktarırkenone-X Portal uygulamasını kullanarak arama etiketi girebilirsiniz. Etiketi siz ve karşı taraf görebilirsiniz (karşı taraf da bir dahili kullanıcıysa ve uygun bir telefonu varsa veya one-X Portal kullanıyorsa).

Sistem yöneticiniz tarafından yapılandırıldıysa telefon sistemi de bir konu ekleyebilir.

Hesap Kodu
Bu sıra yalnızca arama ile bir konu ilişkilendirilmişse bulunur.

Aramayla ilişkilendirilmiş bir hesap kodu varsa bu hesap kodu görüntülenir.

Arama yaparken veya arama aktarırken one-X Portal uygulamasını kullanarak hesap kodu oluşturabilirsiniz. Bir arama esnasında hesap kodu eklemek için Hesap Kodu ekleme 'ye bakın.Hesap Kodu ekleme'ye bakın.

Arayanın numarasına bağlı olarak telefon sistemi otomatik olarak bir arama ile hesap kodunu ilişkilendirebilir.

Arama Zamanlayıcısı
Arama yaparken sistem arama zamanlayıcısını başlatır. Bu arama yanıtlandığında, arama zamanlayıcısı başlatılır ve aramayı bitirene veya kapatana kadar devam eder. Analog telefon hattından yapılan aramalar için, zamanlayıcı arama yanıtlandığında tekrar başlatılmaz.