Bir Meet Me konferansı zamanladığınızda, sistem konferans katılımcılarına çeşitli tipte bildirimler gönderir.

E-posta Bildirimleri
Telefon sisteminde ayarlı bilinen bir e-posta adresine sahip davet edilen tüm taraflara bir e-posta gönderir. Sistem zamanlanmış bir toplantı değiştirildiğinde veya iptal edildiğinde de güncellenmiş bir e-posta gönderir. one-X Portal konferans zamanlayıcısı kullanıcıların kendi Outlook takvimlerinde davetleri kabul, red veya silmelerini bilmez ve yansıtmaz. Outlook kullanıcıları toplantıyı kabul etmeye çalıştıklarında bir "Toplantı Takvimde bulunamıyor" uyarısı görürse, bkz. E-posta Toplantı Bildirimlerini Kabul Etme.  
Email_Format

Telefon Bildirimi
Konferans başladığında sistem konferans katılımcılarını arar. Konferansı siz zamanladıysanız sizi de dahil eder. Arama girişimi 2 dakika sürer. Bu seçenek konferans ayarlarında Otomatik Davet'i seçtiğinizde etkinleştir.

Anlık İleti Bildirimleri
Ayrıca, one-X Portal anlık ilerisine oturum açmış olan davetli taraflar için, bir anlık ileti gönderir. Sistem ayrıca planlanan toplantı değiştiğinde veya iptal edildiğinde ve konferans başladığında anlık mesaj gönderir. Bu bildirimleri almayabilirsiniz, aşağıya bakın.
conference_schedule_im_notification

Konferans bildirimlerini açma/kapatma için:

1.Yapılandır sekmesini seçin ve Bildirim'e tıklayın.

2.Planlanan konferans bildirimleriniz Konferans Zamanlama Açılır Bildirimleri Etkinleştir ayarı ile denetlenir.

3.Ayarı gerektiği gibi değiştirin ve Kaydet'e tıklayın.