Birkaç tür konferans vardır. Bazı denetimlerin kullanımı ve özellikleri konferans türüne bağlıdır:

Tür

Açıklama

Ad Hoc Konferans

Bunlar normal bir arama yapmak veya aramayı yanıtlamak için başlatılan ve ardından manuel olarak diğer tarafı veya tarafları konferans konuşması yapmak üzere ekleyerek yapılan temel anlık konferanslardır. Aramaya diğer tarafı ekleyerek konferansı başlatan kişi konferans yöneticisidir. Ad hoc konferansları kilitlenemez ve en yüksek sesli hoparlörü göstermez.

Meet Me Konferansı

Bu konferans, konferans köprü numarası kullanır. Siz ve diğer taraflar sistem yöneticisi tarafından ayarlanan çeşitli yöntemlerle bu konferansa katılabilirsiniz. Buna rağmen, kimse birbirini duyamaz ve konuşamaz; üstelik köprü numarası sahibi de konferansa katılmadan önce konferans başlamaz.

Zamanlanmış Konferans

Bunlar Meet Me konferansları ile aynıdır. one-X Portal uygulamasını kullanarak, gelecek konferansları zamanlayabilir ve diğer taraflara davetiye gönderebilirsiniz. Davet edildiğiniz konferansları da görebilirsiniz.

Web İşbirliği

Bir Meet Me konferansı bir sesli konferans aramasıdır. Bir Meet Me konferans ile paralel olarak, telefon sistemi konferans taraflarının belgeleri, uygulama pencerelerini ya da PC masaüstünü paylaşabileceği bir web işbirliği oturumu da sağlayabilir.