one-X Portal uygulamanız birçok ad ve ilişkilendirilmiş telefon numaraları dizinini görüntüleyebilir. Bunu directoryHead Rehber aracında yapar. İmlecinizi bir kişinin üzerine getirdiğinizde, çeşitli eylemlerin simgeleri görüntülenir.

Directory_Icons_Personal

Aşağıda listelenen farklı rehber türlerinin her biri ayrı bir sekmede gösterilir. Ek olarak, seçili kişileri ekleyebileceğiniz 4 adede kadar ek sekme oluşturabilirsiniz.

Kişisel
Bu sekmede telefon sisteminin depoladığı özel kişileriniz gösterilir. Bir Avaya telefonu kullanıyorsanız, bu kişilere telefondan da erişilebilir. Özel kişilerinizi en fazla 5 tarama grubu içinde düzenleyebilirsiniz.

Sistem
Bu sekmede, telefon sisteminin tüm kullanıcılar tarafından kullanılması için depoladığı kişileri ve ayrıca diğer kullanıcıların ve tarama gruplarının ayrıntıları gösterilir.

Dış
Bu sekme, yöneticiniz yapılandırdıysa bir dış kişi rehberini aramanızı sağlar.

Tümünü Ara
Bu sekme, aracın üst kısmındaki arama kutusu tüm dizinleri aramak için kullanılmışsa görüntülenir. Sekmede aramanın sonuçları görüntülenir.

Ada Göre Arama
callsHead Aramalar aracını kullanarak arama yaparken, numara yerine ad girebilirsiniz. Ad Kişisel rehberinizdeki veya Sistem rehberindeki bir kişiyle eşleşirse o kişinin birincil numarası çevrilir.

Gelen Aramalarda Ad Görüntüleme
Bir arama aldığınızda, arayanın numarası Kişisel rehberinizdeki veya Sistem rehberindeki bir kişiyle eşleşirse one-X Portal uygulamanız kişinin adını görüntüler.

Rehberler'i Kullan

Rehberler'i görüntüle

Rehber'den arama yap

Rehber Kişisi'ni düzenle

Kişiye e-posta gönder

Rehber'deki kullanıcı durumunu görüntüle

Rehber'den arama aktar

Rehber Kişisi'ni sil

Kişiye Anlık İleti Gönder

Rehberler'i Ara

Rehber Kişisi Ekle

Kişi Grubu Sekmesi Ekle