Bu listedeki numaralardan gelen aramalar Rahatsız Etmeyin ayarını etkinleştirmiş olsanız dahi telefonunuzu çaldırabilir. Ancak, durumunuzu hala ‘rahatsız etmeyin’ olarak göreceklerdir.

Bu, yalnızca doğrudan dahili numaranıza gelen aramalar için geçerlidir; üyesi olduğunuz herhangi bir tarama grubuna gelen aramalar için geçerli değildir.

one-X Portal uygulamasını, Kişisel ve Sistem dizinlerinizdeki numaraları istisnalar listenize eklemek için kullanabilirsiniz. Başka yollarla eklenen (örneğin telefonunuzdan eklediğiniz veya sistem yöneticinizin eklediği) numaralar da one-X Portal kullanılarak görüntülenebilir ve silinebilir.

Rahatsız Etmeyin istisnalarınızı yapılandırmak için:

1.Yapılandır sekmesinde Rahatsız Etmeyin İstisnaları'nı seçin.

2.Özel durum listesindeki numara Kişisel veya Sistem rehberinizdeki bir numarayla eşleştiğinde özel durumlar listesi açılır. Özel durumlar listesinde ad da görüntülenir.

Rehberden Numara Eklemek için
Kişisel veya Sistem sekmesine tıklayın. Özel Durumlar'ınıza eklemek istediğiniz kişileri seçin. Kişisel rehber kişilerinizde bu, kişinin eklenen birincil telefon numarasıdır.

Bir Numarayı Çıkarmak için
Özel durumlar listesinden bir numarayı çıkarmak için numaranın yanındaki X düğmesine tıklayın.

3.Kaydet'e tıklayın.

Not

1.Özel durumlar listesinin parçası olarak adlar değil yalnızca numaralar saklanır. Listede gösterilen adlar one-X Portal uygulaması tarafından özel durumlar listesindeki numaraların rehber kişilerinizdeki birincil telefon numaralarına göre belirlenir. Rehber kişisi özel durumlar listesindeki numarayla artık eşleşmiyorsa hiçbir ad görüntülenmez.

2.one-X Portal şimdilik N ve X joker karakterlerinin girilmesine izin vermemektedir (burada N herhangi bir sayıyı ve X tek bir haneyi temsil etmektedir). Örneğin, 5551000 ila 5551099 arasındaki tüm numaralara izin vermek için özel durum numarasını 55510XX veya 55510N olarak ekleyin. Bunlar sistem yöneticiniz tarafından girilebilir.