Bir kişisel rehberi one-X Portaluygulamasını kullanarak dışa ve içe aktarabilirsiniz.

Kişisel rehbere en fazla 250 kişi ekleyebilirsiniz. Kişileri içe aktarırken toplam kayıt sayısı 250 kişiyi geçerse sistem bir hata iletisi görüntüler.

Sistem .CSV dosyasını içe aktardığında, bir veya daha fazla kayıt, sistemin ayarladığı doğrulamaları yerine getirmezse sistem, hata nedeni gibi bilgilerin yer aldığı bir hata iletisi görüntüler. Hata listesini bir HTML belgesi olarak dışa aktarabilirsiniz. Bununla birlikte, sistemin doğruladığı kayıtların geri kalanını içe aktarmaya devam edebilir veya kayıtların içe aktarılmasını iptal edebilirsiniz.

Örneğin Outlook biçimindeki .CSV dosyasını içe aktardığınızda, dosyalar Gmail, Yahoo, Outlook ve diğer sağlayıcılardan kişilerin dışa aktarılmasıyla oluşturulur ve daha sonra, sistem tüm kişileri yalnızca Tümü grubuna ekler.

Yalnızca Tümü grubundaki kişileri dışa aktarabilirsiniz.

Dosya biçimini öğrenmek için, manuel olarak bir rehber girdisi oluşturun ve ardından rehberi dışa aktarın. Sonuç dosyası sonraki içe aktarma için gerekli olan tüm üst bilgileri içerir.

Önkoşullar

Tarayıcıda açılır pencere engelleyicisini devre dışı bıraktığınızdan emin olun.

Bir kişisel rehberi içe aktarmak için:

1.Kişisel rehber sekmesinde ImportIcon İçe Aktar'a tıklayın. Sistem, İçe aktarmak için dosya seç penceresini görüntüler.

2.İçe aktarmak istediğiniz .CSV dosyasını seçmek için Göz At'a tıklayın.

3.İçe Aktar'a tıklayın. Sistem içe aktardığınız kişileri Kişisel rehberde görüntüler.

Bir kişisel rehberi dışa aktarmak için:

1.Kişisel rehber sekmesinde ExportIcon Dışa aktar'a tıklayın.

2.Sistem, Kişisel rehberdeki kişileri tarayıcının varsayılan indirme konumuna aktarır.

Tarayıcınızda açılır pencere engelleyicisi etkinse, one-X Portal adresinden gelen açılır pencerelere izin vermeyi seçin.

Dosya kullanıcı adınızı ön ek alarak PersonalDirExport.csv şeklinde adlandırılır.

3.Sistem, dışa aktarılan kayıt sayısını da görüntüler. Kapat'a tıklayın.

4.Tarayıcının indirme dizinini tarayın. Dışa aktarılan .CSV dosyasındaki her kaydın son sütununa sistem, one-X Portal içinde oluşturulan grupları ekler.