Bu modda, aramalarınızı ayarladığınız başka bir numaraya yönlendirebilirsiniz. Aramalar, kullandığınız dahili numara çalmadan veya yalnızca o dahili numaranın ilk çalışında yanıtlanmazsa yönlendirilebilir.

Yalnızca gelen dış aramalarınız yönlendirilir. İç aramalar ve grup aramaları yalnızca başka bir yerde sistem yöneticiniz tarafından veya telefonunuzdaki kontroller kullanılarak yapılandırılmışsa yönlendirilir.

options forwarding

Bu seçenekler profil etkinken aramalarınızın ne zaman yönlendirileceğini kontrol eder:

Koşulsuz Yönlendir
Bu seçenek seçiliyse aramalar dahiliniz çalmadan anında yönlendirilir. Bu işlev "tüm aramaları gönder" veya "tümünü yönlendir" olarak da adlandırılır.

Yanıtlanmadığında Yönlendir
Bu seçenek seçilirse gelen aramalar yalnızca bir süre çaldığında yanıtlanmazsa yönlendirilir. Daha fazla bilgi edinmek için Yanıtlanmayan Aramalar konusuna bakın.

Meşgulde Yönlendir
Bir numara ayarlayıp bu seçeneği etkinleştirdiğinizde, bir arama sırasında meşgul olursanız veya tüm arama görünümleri meşgul olursa sistem, aramayı Meşgulde Yönlendir numaranıza yönlendirir. Numara iç veya dış olabilir.

Numarayı Yönlendir
Bu, aramalarınızın yönlendirilmesini istediğiniz numarayı ayarlar. İç veya dış numara girebilirsiniz. Dış numaraya yönlendirilecekse telefon sisteminizin kullandığı dış arama önekini eklemeyi unutmayın.

Yönlendirme ayarlarınızı seçmek için telefonunuzun menülerini de kullanabilirsiniz. Bu ayarlar profilinizde ayarlananlardan farklı ise one-X Portal profilinizi Algılandı olarak değiştirir.