one-X Portal iki sekme veya sayfadan oluşur: Ana menü ve Yapılandır. Ana menü sekmesinde görüntülenen öğeler aşağıda açıklanmıştır.

Başlık Çubuğu

Başlık çubuğunda sizin hakkınızda bilgiler gösterilir.

pa_status_line

Araç Çubuğu

Alttaki araç çubuğu one-X Portal görünümü ile ilgili kontrollere erişmek ve simge durumuna küçültülmüş araçlar için simgeler görüntülemek amacıyla kullanılır.

toolbar

callsHead Aramalar Aracı

Aramalar aracında o anki aramalarınızın ayrıntıları her arama için bir alt sekmede gösterilir. Aracın üst kısmındaki metin kutuları yeni aramalar yapmak için kullanılabilir.

pa calls

logsHead Görüşme Geçmişi

Görüşme Geçmişi aracı telefon sisteminizde saklanan çağrı günlüğünüzü görüntüler.

pa call log

directoryHead Rehber

Rehber aracı sayısız farklı rehber gösterir. Kişisel rehber size ait özel bir rehberdir. Sistem rehberinde telefon sisteminin sakladığı paylaşılan rehber kişileri ve telefon sistemindeki diğer kullanıcıların ve tarama gruplarının ayrıntıları bulunur. Dış rehber diğer rehberleri aramanızı, sistem yöneticinizin yapılandırdığı rehberlere erişmenizi sağlar.

pa_directory

messagesHead İletiler

İletiler aracında sesli posta kutunuzdaki iletilerin ayrıntıları gösterilir. İletileri telefonunuz veya tarayıcınızla (multimedyayı destekliyorsa) oynatmak için bu aracı kullanabilirsiniz.

pa mailbox

icon small world clock Dünya Saati

Dünya Saati aracı seçtiğiniz farklı saat dilimlerinde o anki zamanı gösterir. Saat dilimleri bant görünümünde veya saat dilimleri saat görünümünde kullanılabilir.

gadget world clock

icon queues Sıralar ve Temsilci Kontrolü

Bu araç tarama gruplarını kullanmanızı sağlar. İlk tablo cevaplanma için sırada olan aramaların sayısını en çok 5 tarama grubu için izlemenizi sağlar. Daha sonra gerekirse, bu aramalardan birini cevaplamak için sıraları kullanabilirsiniz. Diğer tablo bulunduğunuz grupların geçerli üyeliğini görmenizi ve değiştirmenizi sağlar.

gadget queues

icon_conf_gadget Çağrı/Konferans Zamanlama

Bu araç davet edildiğiniz gelecekteki konferansları görüntülemenizi ve konferansları zamanlamanızı sağlar.

conference_meetings_view