Normal olarak, dahili numaranızla ilişkilendirilmiş kalıcı bir dahili telefon numaranız bulunur. Bu dahili telefon numarası, one-X Portal uygulamanızın çalışıp çalışmadığına bakılmaksızın arama yapmanız ve aramaları yanıtlamanız için kullanılabilir. Ortak masa başka bir dahili telefon numarasının kontrolünü almanıza izin verir, böylece dahili numaranızı ve telefon sistemi ayarlarını kullanır.

Normalde başka bir dahilide oturum açtığınızda, IP Office uygulamaları için kullandığınız paroladan farklı oturum açma kodunuz dahil olmak üzere özel bir numara çevirmeniz gerekir. Ancak, one-X Portal oturum açma menüsünü hem one-X Portal uygulamasında oturum açmak hem de oturum açmak istediğiniz telefonu belirtmek için kullanabilirsiniz.

Hem one-X Portal uygulamasında hem de telefonda oturum açmak için bu yöntemi kullandığınızda ve one-X Portal oturumunu kapattığınızda telefon oturumunuz da kapatılmış olur. Dahili numaranız, varsa ve başka bir ortak masa kullanıcısı tarafından kullanılmıyorsa normal dahili telefon numaranıza geri döner. Normal dahiliniz yoksa veya müsait değilse, telefon sistemi oturumunu kapatmışsınız gibi davranılır ve aramalarınız varsa veya meşgul çalıyorsa sesli postaya gönderilir.