Tarama grupları için mevcut üyeliğinizi görmek üzere Sıralar ve Temsilci Kontrolü aracının Temsilci Kontrolü sekmesini kullanabilirsiniz. Sistem yöneticiniz tarafından izin verildiyse durumu değiştirebilirsiniz.

hunt_groups

Temsilci Durumunuzu Değiştirme

Gösterilen temsilci durumu hem siz hem de telefon sistemi tarafından kontrol edilir. Örneğin, her aramadan sonra durumunuz kısa süreliğine otomatik olarak Çağrı Sonrası Çalışma seçeneğine ayarlanır ve sonra otomatik olarak tekrar Müsait seçeneğine döner. Ancak gerektiğinde bu durumu değiştirebilirsiniz; örneğin, çağrı üzerine çalışmanızı tamamladığınızda durumu manuel olarak Müsait seçeneğine ayarlayabilirsiniz.

Müsait
Bu durumda, bir aramada olmadığınız zamanlarda gruplardaki aramaları alabilir ve yanıtlayabilirsiniz. Bunun one-X Portal tarafından kullanılan "Müsait" iletişim durumundan farklı olduğunu unutmayın.

Çağrı Sonrası Çalışma
Bu durum grup aramasından sonra arama kayıtlarını doldurma gibi işlemleri yapmanızı sağlamak için kullanılır. Bu geçici bir durum olarak kabul edilir ve sistem yöneticisinin ayarladığı süre geçtikten sonra telefon sistemi tarafından otomatik olarak iptal edilir.

Meşgul Müsait Değil
Oturumu açık tutmak istediğinizde ancak grup aramalarını almak istemediğinizde bu durumu seçin. Telefon sisteminde bulunan kodlar arasından bir Neden Kodu seçmeniz istenir.

Grup Üyeliğinizi Etkinleştirme/Devre Dışı Bırakma

Tarama Gruplarım bölümü üyesi olduğunuz grupları gösterir. Listeyi bazı grupların veya tüm grupların mevcut üyeliğini etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için kullanabilirsiniz. Yalnızca, o anda üyeliğinizin etkin olduğu sıralardaki aramaları alırsınız.

Telefon sistemi yöneticiniz hangi gruplarda üyelik durumunuzu değiştirebileceğinizi yapılandırabilir; varsayılan olarak bu hiçbiridir. Bir tarama grubunda üyelik durumunuzu kontrol edemezseniz tarama grubu adı gri olarak görüntülenir.

Listenin en üstündeki onay kutusu, üyeliğinizi değiştirmenize izin verilen tüm gruplarda üyeliğinizi etkinleştirir/devre dışı bırakır.