Denetimli aktarma, aktarmayı tamamlamadan önce aktarma hedefiyle konuştuğunuz (veya konuşmaya çalıştığınız) aktarmadır. Aktarma hedefine giden ilk aramanız danışma araması veya sorgu araması olarak adlandırılır.

Bu aramaları aktarma yöntemi, aktarma hedefinin bulunduğunu ve aramayı kabul etmek istediğini onaylamanızı sağlar.

Denetimsiz aktarma yapmak için:

1. Ana menü sekmesindeki callsHead Aramalar aracını kullanarak aktarmak istediğiniz aramanın sekmesini seçin. Aramayı bekletme durumundan almak için callRetrieve simgesine tıklayın.
mid transfer

2. callsHead Aramalar aracının üst kısmındaki metin kutusunu kullanarak aramayı aktarmak istediğiniz numarayı girin ve consult_button düğmesine tıklayın.

Alternatif olarak, kişiyi rehber aracına yerleştirin ve imleci bu kişinin üzerinde gezdirin, bu kişinin öncelikli numarasına denetlenen bir aktarım yapmak için consult danışma simgesine tıklayın.

3. Geçerli aramanız bekletilir. Aktarma hedefine yapılan aramanın ilerleme durumunu duyarsınız. Yanıtlandığında, buna bir sorgu veya danışma araması adı verilir.

Diğer taraf aktarmayı kabul etmek isterse:
Bekletilen aramanın conn_onhold sekmesine tıklayın. callCompleteTransfer aktarımı tamamla düğmesine tıklayın.

Diğer taraf yanıt vermezse veya aktarmayı kabul etmek istemezse:
Sorgu aramasını sonlandırmak için callDrop düğmesine tıklayın. Bekletilen aramanın conn_onhold sekmesine tıklayın. callRetrieve \bekletilen aramayı al düğmesine tıklayın.

Aramalar arasında geçiş yapma:
O anda bekletilen aramanın sekmesindeki callRetrieve düğmesini kullanarak aramalar arasında geçiş yapabilirsiniz. Ancak, yalnızca orijinal aramayı bekletip ardından sekmesinde callCompleteTransfer aktarmayı tamamla simgesine tıklayarak aktarımı tamamlayabilirsiniz.

Notlar

1. Sistem yöneticiniz sizin için bir Aktarma Dönüş Süresi etkinleştirebilir. Ayarlandığında, aktarılan arama bu süre içerisinde yanıtlanmazsa size geri döner.

2. Bir dış aramayı başka bir dış aramaya aktarabilme özelliği sistem yöneticiniz tarafından kısıtlanabilir.