one-X Portal, sistem yöneticiniz tarafından IP Office sistemine girilen lisanslarla lisanslanmaktadır. Bunlar, hangi IP Office kullanıcısının one-X Portal uygulamasını kullanabileceğini de yapılandırır. one-X Portal uygulaması kullanma lisansınız varsa oturum açmak için aşağıdakiler gereklidir:

Bilgisayar
one-X Portal sunucusuna ağ bağlantısı olan bir bilgisayar gereklidir.

Web Tarayıcısı
one-X Portal aşağıdaki web tarayıcıları kullanılarak test edilmiştir:

Microsoft Edge

Firefox

Google Chrome

macOS Safari

 

Web tarayıcısında Javascript etkinleştirilmelidir.

Ses kullanmak (örneğin, bekletilen arama için zil çalması veya sesli postayı bilgisayardan oynatmak) istiyorsanız, bir ortam yürütücüsü (örneğin, Windows Media Player veya Quick Time ) yüklü olmalıdır.

Internet Explorer kullanıyorsanız, Web sayfalarındaki sesleri oynat (Araçlar | Internet Seçenekleri | Gelişmiş | Multimedya) seçeneğinin etkin olduğunu kontrol edin.

Bilgisayarda kayıttan yürütmek için, güvenlik sertifikasının sesli posta sunucusu tarafından kullanılmasını kabul etmeniz gerekebilir. Tarayıcınızda https://<voicemail_server_address>:5443/ girin ve sertifika istisnasını kabul edin.  

Oturum açma menüsünde gösterilen Bu bilgisayarda beni hatırla seçeneği tarayıcının çerezlere izin vermesini gerektirir.

IP Office Extension
one-X Portal uygulaması IP Office telefon sistemi tarafından desteklenen çoğu telefonla kullanılabilir.

Kullanıcı adı
Sistem yöneticiniz tarafından ayarlanan IP Office kullanıcı adınız gerekir. Bunun telefonunuzun ekranında gösterilen adla aynı olması gerekmez.

Parola
IP Office kullanıcı parolanız. Bu, varsa telefon oturum açma kodundan farklı olabilir.

IP Adresi
one-X Portal sunucusunun adresi gerekir.

Desteklenen Diller

one-X Portal aşağıda gösterilen dilleri destekler. Oturum açarken kullanmak istediğiniz dili seçebilirsiniz. Ayarladığınız dil yalnızca one-X Portal için geçerlidir. Bu ayar, tarayıcıyı kullanarak eriştiğiniz diğer web sitelerinin dilini etkilemez.

Brezilya Portekizcesi

Çince

Çekce

Felemenkçe

İngilizce (ABD)

İngilizce (BK)

Fransızca

Almanca

İtalyanca

Japonca

Korece

Lehçe

Rusça

İspanyolca (Latin)

İsveççe

Türkçe

one-X Portal Kullanıcısı Olmayanlar

Temel kullanıcılar, yani one-X Portal kullanıcıları olarak yapılandırılmamış olanlar da kullanıcı parolalarını değiştirmek için hala one-X Portal giriş sayfasındaki Parola Değiştir bağlantısını kullanabilirler.