Ad hoc konferansta, bir kullanıcı farklı katılımcıları arar ve sonra aramayı konferans moduna ayarlar. Ad hoc konferans aramasını başlatan konferans yöneticisidir.

Ad hoc konferans başlatmak için:

1.Geçerli bağlı arama ile:

plug_in_icon_hold öğesine tıklayarak çağrıyı beklemeye alın ve ikinci bir arama yapın. Cevaplandığında plug_in_icon_conference_call öğesine tıklayın.

Başka bir arama gelirse, aramayı almak için plug_in_icon_answer öğesine tıklayın. Mevcut arama otomatik olarak beklemeye alınır. Aramaları konferans yapmak için plug_in_icon_conference_call öğesine tıklayın.

2.Konferans başlatılır ve arama ayrıntıları sekmesinde gösterilir.
plug_in_adhoc_conference

3.Konferansa başladıktan sonra, plug_in_icon_conf_host tarafından konferans yöneticisi olarak gösterilirsiniz. Konferans yöneticisi olarak, ayrıntılarının yanındaki simgeleri kullanarak konferans katılımcılarını çıkarabilir, seslerini kapatabilir veya seslerini açabilirsiniz.

Konferanstan kendinizi çıkarmak için:

1.Konferans üyeleri listesinde adınızın yanındaki plug_in_icon_ignore simgesine tıklayın. Konferanstan çıkarılırsınız.

Konferans Yöneticisi Denetimleri plug_in_icon_conf_host

Konferans yöneticisiyseniz, aşağıda belirtilen işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Konferanstan bir katılımcıyı çıkarma:

1.Çıkarmak istediğiniz konferans katılımcısının isminin yanındaki plug_in_icon_ignore simgesine tıklayın. Bu kişiler konferanstan çıkarılırlar ve simgeleri plug_in_icon_conf_dropped olarak değişir.

Tüm konferansı sonlandırmak için:

1.Konferans ekranın altındaki plug_in_icon_ignore simgesine tıklayın.

Konferanstaki katılımcının sesini kapatmak/açmak için:

1.Sesini açmak veya kapatmak istediğiniz konferans katılımcısının isminin yanındaki plug_in_icon_mute veya plug_in_icon_unmute simgesine tıklayın. Sesleri kapatılmış katılımcılar plug_in_icon_conf_muted simgesi ile gösterilir.

Konferanstaki tüm katılımcıların sesini kapatmak/açmak için:

1.Konferans ekranın altındaki plug_in_icon_mute veya plug_in_icon_unmute simgesine tıklayın. Sesleri kapatılmış katılımcılar plug_in_icon_conf_muted simgesi ile gösterilir.