Ekranın sağ üst kısmındaki başlık çubuğu geçerli durumunuzu gösterir ve birçok işleve erişmenize olanak tanır.

pa_status_line_annotated

Konu çubuğundaki öğeler şunu gösterir:

online1 İletişim Durumunuz
Bu simgeler geçerli iletişim durumunuzu one-X Portalarabiriminde gösterir. Telefonunuzu kullanırken, oturum açınca ve oturumu kapatınca iletişim durumu değişir. Simgeler rehber aracında diğer kullanıcılar için gösterilenlere benzer. İki tür iletişim durumu vardır:

Telefon iletişim durumu: Bu iletişim durumu telefon durumunuza bağlıdır.

XMPP iletişim durumu: Bu iletişim durumu anlık ileti (IM) durumunuza bağlıdır

pa_status_line_profile Profiliniz
Güncel aktif profiliniz. Profiller telefon ayarları kümelerini önceden yapılandırmanızı ve sonra hangi profilin etkin olduğunu seçerek istediğiniz zaman onları uygulamanızı sağlar. Yapılandır sayfasında geçerli profilinizi seçebilir ve profilleri düzenleyebilirsiniz.

pa_status_name İsim ve Numara
Adınız ve dahili numaranız.

pa_status_status Durumunuz
Bu açılır pencere seçilen geçerli durumunuzu gösterir. Durumunuzu değiştirmenize ve diğerleri tarafından görülebilecek durum iletinizi değiştirmenizi sağlar.
custommessage

İletişim Durumu
Aşağıdaki durumlardan birini seçebilirsiniz.

Durum

Açıklama

Müsait

Bu, arama yapabileceğiniz ve alabileceğiniz normal durumdur.

Rahatsız etmeyin

Bu durumdayken size gelen aramalar, varsa sesli postaya yeniden yönlendirilir, yoksa diğer kullanıcılar meşgul sesi alır. Rahatsız Etmeyin Özel Durumları listenize eklediğiniz numaralardan gelen aramalar istisnadır. Bu durumda yine de arama yapabilirsiniz.

Çevrimdışı

one-X Portal uygulamasını kullanmaya devam etmek istiyor ancak diğer one-X Portal kullanıcılarının one-X Portal uygulamasını kullanarak size anlık ileti gönderebilmesini istemiyorsanız bu durumu seçebilirsiniz.

Durum
En fazla 50 karakterlik durum iletisi girebilirsiniz. Bu oturum açtığınızda one-X Portal Client kullanılarak diğerlerine veya üçüncü taraf istemcilerine gösterilir. Oturumunuzu kapattığınızda veya durumunuzu çevrimdışı olarak ayarladığınızda mesaj diğer kullanıcılara görünmez.

Yardım
Yeni bir tarayıcı sekmesinde veya penceresinde one-X Portal yardımını açmak için bu bağlantıyı kullanın.

Oturumu Kapat
one-X Portal uygulamasını kullanmayı bitirdiğinizde bu bağlantıyı kullanın. Sizi one-X Portal oturum açma ekranına döndürür.

Sürüm
Kullanmakta olduğunuzone-X Portal uygulamasının sürüm numarasını görüntüler.