Telefon sistemi ayarları seti içeren profiller oluşturabilirsiniz. Etkin bir profil ayarladığınızda, bu ayarlar telefon sistemine uygulanır. Profilleri kullanarak aramalarınızın nereye yönlendirileceğini ve nasıl işleneceğini kolayca kontrol edebilirsiniz.

Varsayılan olarak sistem üç profili görüntüler: Ofis, Cep ve Ev. Bu profilleri düzenleyebilir, ancak bunları silemezsiniz. Bununla birlikte, düzenleyebileceğiniz ve silebileceğiniz dört profil daha ekleyebilirsiniz. Geçerli telefon sistemi ayarları profillerinizin herhangi biriyle eşleşmediğinde sistem, Algılanan adlı özel bir profil görüntüler.

Örnek

Profillerinizi kullanarak hızlı bir şekilde farklı yönlendirme konumları ve alınan farklı aramalar arasında geçiş yapabilirsiniz. Örneğin, profil kümesini şu şekilde yapılandırabilirsiniz:

Ofis: Sabit dahili numaranıza arama gönderin. Çalan aramalara yanıt verilmezse sesli posta özelliği ve diğer one-X Portal kullanıcılarının aramaları açması için çağrı cevapla özelliği açıktır.

Mobil: Gelen aramaların hem sabit dahili numaranızda hem de cep numaranızda çalması amacıyla mobil ikizlemeyi kullanın. Sesli posta özelliğini ve çağrı cevaplayı açık değerine ayarlayın.

Ev: Aramaları bir dış numaraya yönlendirin. Sesli posta özelliğini açık ve çağrı cevaplayı kapalı değerine ayarlayın.