Gelecekteki bir konferansı zamanlamak için Konferans Zamanlama aracını kullanabilirsiniz. Konferansı zamanladığınızda, sistem katılımcılara güncellenmiş konferans bildirimleri gönderir.

conference_schedule_tab

Bu sekme, varolan bir konferansı düzenlemek için seçtiğinizde Takvim Görünümü ve Toplantı Görünümleri sekmeleri tarafından da kullanılır.

Konferans Kaynakları
Meet Me konferanslarını zamanlayabilirsiniz. Ancak, sistem bu konferanslar için kaynak ayırmayı garanti edemez. Bir konferansı zamanlar veya değiştirirken, sistem, diğer önceden zamanlanmış konferanslardan tüm konferans davetlilerin için yeterli kapasiteye sahip olmayacağını belirlerse, bir uyarı görüntüler.

Bir konferans zamanlamak için:

1.Ana menü sekmesinde, schedule_head Konferans Zamanlama aracına tıklayın.

2.Konferansı Zamanla sekmesini seçin.

3.Katılımcılar bölümünde, aramaya davet edilmesini istediğiniz kişileri girin. Yazdığınızda portal rehberden eşleşenleri gösterir, girişi tamamlamak için bir eşleşme seçin. Grup adını yazarak kişisel rehberinizden tüm grubu ekleyebilirsiniz.

Rehberde olmayan harici bir kişi eklemek için, external_invite simgesine tıklayın ve ayrıntılarını girin.

Rehber kişisi aramak için conference_add_from_directory öğesine tıklayın. Eşleşmek istediğiniz ismi girin ve kişisel ve sistem kişileri listesinde arayın. Katılımcılara eklemek için eşleşmelerden birine tıklayın.

4.Toplantı nedenini özetleyen bir Konu girin.

5.Yönetici Kodu ve Katılımcı Kodu alanları otomatik olarak konferans PIN'iniz ile eşleşir. Ayrıca, gerekirse bunları değiştirebilirsiniz.

6.Konum'da, sesli konferans ile paralel olarak gerçekleşen bir fiziksel toplantının fiziksel konumu için bir not ayarlayın.

7.Tanım'a konferans için ek bilgileri giriniz.

8.Konferansın başlangıcı ve bitişi için tarih ve saatleri ayarlayın.

9.Konferans başladığında sunucunun katılımcıları aramasını istiyorsanız, Otomatik Davet'i seçin.

10.Örneğin, belgeleri paylaşmak için, sesli konferansa paralel bir web işbirliği oturumu çalıştırmak istiyorsanız, Web Konferansı'nı seçin ve oturuma erişim için URL'yi girin.

11.Konferansı düzenli aralıklarla tekrarlamak istiyorsanız, Yineleme'yi seçin ve yinelenen konferanslar için sıklığı ve yinelemelerin ne zaman biteceğini ayarlayın.

Yinelenme Düzeni
Bu alan her yinelenen konferansın sıklığını seçmenizi sağlar.

Günlük
Seçildiğinde, Her Gün veya Haftanın Her Günü ek seçenekleri kullanılabilir.

Haftalık
Seçildiğinde, toplantının haftanın hangi günleri gerçekleşeceğini seçebilirsiniz.

Aylık
Seçildiğinde, ayın gününü (tarih olarak) ve tekrarlar arasında kaç ay olacağını seçebilirsiniz.

Tekrar Aralığı Seç
Bu alan yinelenen konferansın biteceği tarihi ayarlamanızı sağlar.

11.Konferans yöneticisi olarak, konferans sona erdiğinde size e-posta ile bir konferans raporu gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bunu yapmak için E-posta Raporu'nu seçin.

12.Zamanla'ya tıklayın.

11.Zamanlayıcı bir özet görüntüler ve toplantıyı onaylamanızı ister.
confirm_conference

12.Evet'e tıklayın.

Sistem, diğer önceden zamanlanmış konferanslardan tüm konferans davetlilerin için yeterli kapasiteye sahip olmayacağını belirlerse, bir uyarı görüntüler. Hala konferansta size yer ayırmayı veya ayarı değiştirmek için dönmeyi seçebilirsiniz.
conference_schedule_no_resources

13.kapat'a tıklayın. Zamanlayıcı katılımcılara konferans bildirimleri gönderir.