Tıklayarak numara çevirme özelliğini kullanarak Outlook'dan arama yapabilirsiniz. Ayrıca akıllı etiketleri etkinleştirdiyseniz diğer uygulamalardaki numaralardan arama yapabilirsiniz. Tıklayarak çevirme özelliğini kullanarak bir arama yaptığınızda, giden numara çevirme tercihleriniz varsa sistem, bu kuralları çevirmek için tıkladığınız numaraya uygular.

Varsayılan olarak, tıklayarak çevirme özelliğini kullanmanız için gereken tüm Microsoft bileşenleri, Microsoft Office Suite ile birlikte yüklenir. Ancak, Microsoft Office Suite yüklemesi sırasında seçenekleri özelleştirirseniz ve hiçbir bileşeni içermezse tıklayarak numara çevirme özelliğini kullanamazsınız.

Tıklayarak çevirmeyi kullanmak için gereken Microsoft Office bileşenleri:

Microsoft Outlook

Tıklayarak çevirme özelliği yalnızca Microsoft Outlook  2007, 2010 ve 2013 32-bit sürümleri tarafından desteklenir.

Yalnızca Microsoft Outlook kurucusunu kullanarak  Microsoft Outlook yüklediyseniz tıklayarak arama özelliğini kullanamazsınız.

Microsoft Word

.NET programlanabilirlik desteği olan Microsoft Outlook

Office Araçları

İşlemler .NET Programlanabilirliği Desteği (Outlook 2010,2013 kurulumu için)

Akıllı Etiket .NET Programlanabilirlik Desteği (Outlook 2007 kurulumu için)

Microsoft Forms 2.0 .NET Programlanabilirlik Desteği

Akıllı Etiketleme Sayıları

Akıllı etiketleri etkinleştirdiğinizde, sistem bir belgedeki belirli veri türlerini işler. Örneğin, sistem tarihleri veya adları işler ve bunları otomatik olarak akıllı etiketler biçiminde işaretleyip mor, noktalı bir çizgiyle metnin altını çizer. Bir akıllı etikete tıkladığınızda, sistem, söz konusu veri türü için gerçekleştirebileceğiniz çeşitli işlemleri görüntüler.