Aynı anda devam eden birden fazla aramanız olabilir. Buna size uyarı veren aramalar ve bekletilen aramalar da dahildir. Ancak, tek seferde yalnızca bir aramanız bağlı olabilir. Her arama solda bir sekmeyle gösterilir ve simge aramanın durumunu (bağlı, beklemede, uyarıyor vb.) gösterir.

pa several calls

Herhangi bir aramanın ayrıntılarını görüntülemek için söz konusu aramanın sekmesine tıklamanız yeterlidir. Yalnızca arama ayrıntılarını görüntülemek aramayı yanıtlamaz ve başka bir şekilde etkilemez. Başka bir aramaya geçiş yapmak için callAnswer aramayı yanıtla veya callRetrieve bekletilen aramayı al düğmesine tıklayın. Bağlandığınız arama otomatik olarak bekletilir.

Arama Sayısı

one-X Portal yapabileceğiniz ve alabileceğiniz arama sayısını sınırlamaz. Herhangi bir anda bağlı yalnızca bir aramanız olabilir ancak aynı anda bekleyen birden fazla aramanız olabilir. Ancak, telefon sistemi alabileceğiniz gelen arama sayısını sınırlar.

Görünüm Düğmeli Telefonlar
Bir çok Avaya telefonunda sistem yöneticisi tarafından görünüm düğmesi olarak yapılandırılan programlanabilir düğmeler bulunur. Bu düğmelerden birini kullandığınızda, normal olarak yaptığınız veya aldığınız her arama bir görünüm düğmesi kullanır ve o düğmeyle kontrol edilebilir (beklemeye almak, almak, ayrıntılarını görmek vb. için basın).

Gelen bir aramada arama, varsa uygun bir görünüm düğmesinde gösterilir. Uygun görünüm düğmesi yoksa telefon sistemi aramayı gelen başka aramalara karşı meşgul durumdaymışsınız gibi işler.

Giden aramalarda, telefonunuzun görünüm düğmelerinin tümü kullanımda bile olsa one-X Portal uygulamasını kullanarak ek giden arama yapabilirsiniz. Bunu yaparsanız, bazı aramalar telefondaki bir görünüm düğmesi ile gösterilmez ve bu nedenle düğmeyle kontrol edilemez.

Görünüm Düğmesi Olmayan Telefonlar
Kullandığınız telefonda görünüm düğmeleri yoksa sistem yöneticiniz tarafından ayarlanan Arama Bekletme Açık ayarınız alabileceğiniz arama sayısını kontrol eder.

Arama Bekletme Açık ayarınız etkinleştirilirse, one-X Portal uygulamasını kullanarak ek gelen aramayı yanıtlayabilirsiniz. İlgilenmekte olduğunuz iki aramanız olduğunda, gelen ek aramalarda telefon sistemi sizi meşgul kabul eder. Ancak, one-X Portal uygulamasını kullanarak ek giden aramalar yapmaya devam edebilirsiniz.

Arama Bekletme Açık ayarınız etkinleştirilmezse, konuştuğunuz bir arama bağlantınız olduğunda telefon sistemi sizi meşgul kabul eder. Ancak, one-X Portal uygulamasını kullanarak ek giden aramalar yapmaya devam edebilirsiniz.

Notlar

1.Tek seferde yalnızca bir bağlı aramanız olabilir. Başka bir aramaya bağlanırsanız (arama yaparak, bir aramayı yanıtlayarak, bir parkı iptal ederek, bekletilen bir aramayı alarak vb.), bağlı olduğunuz geçerli arama otomatik olarak beklemeye alınır. Buna Otomatik Beklet adı verilir. Sistem yöneticiniz sistemin tamamı için Otomatik Bekletme özelliğini devre dışı bırakabilir. Bunun yapılması durumunda, bir aramaya bağlandığınızda geçerli aramanın bağlantısı kesilir.

2.Park edilen aramalar dahil değildir. Bekletilen aramaların tersine, bunlar telefonunuzda beklemeye değil telefon sisteminde park edilir.