Uzaktan takip modu uzak bir konumdaki bir telefonu kullanarak arama yapmanızı ve almanızı sağlar. Tüm aramalar telefon sistemi tarafından başlatılır ve telefon sistemi üzerinden gider. Söz konusu konumdan bir web tarayıcısını şirketinizin one-X Portal sunucusuna bağlayabileceğiniz bir veri bağlantınız olması da gerekir. Bu mod sadece sistem yöneticiniz tarafından sizin için yapılandırılmışsa kullanılabilir.

Arama yaparken numarayı çevirmek için one-X Portal uygulamasını kullanırsınız. Telefon sistemi yapılandırılmış olan uzaktan takip numaranızı arar ve yanıtlandığında normal dahili numaranızdan, ev telefonunuzdan veya cep telefonunuzdan çevriliyormuş gibi numarayı çevirir. Arayabileceğiniz numaralar hala normal çevirme kısıtlamalarınıza (varsa) tabi olacaktır.

Normal dahili numaranıza gelen aramalar yeniden uzaktan takip numarasına yönlendirilir ve one-X Portal uygulamasında ilgili arama ayrıntıları görüntülenir.

Uzaktan takip modu seçiliyken, normal dahili telefonunuzdaki oturumunuz kapatılır. Uzaktan takip modunu kapattığınızda, varsa ve başka bir ortak masa kullanıcısı tarafından kullanılmıyorsa dahili numaranız normal telefon dahilinize geri döner. Normal dahiliniz yoksa veya müsait değilse, telefon sistemi oturumunu kapatmışsınız gibi davranılır ve aramalarınız varsa veya meşgul çalıyorsa sesli postaya gönderilir.

İç dahili numaranızda ve cep numaranızda oturum açıp sonra istemcilerden birini kullanarak iletişim durumunuzu ve durum iletinizi değiştirirseniz değişiklik diğer istemciyle eşitlenir.

Uzaktan takip numarası konumundaki telefonun tek hatlı bir telefon olduğu varsayılır. Telefon yapılandırmanızda arama bekletme özelliği etkinleştirilmişse geçerli arama telefon sistemi üzerinden bağlı olduğunda bu özellik tek bir arama için kullanılabilir.

options telecommuter

Uzaktan Takip’i Etkinleştir
Bu seçenek belirtildiğinde Uzaktan Takip modu açılır ve geçerli uzaktan takip ayarları görüntülenir.

Numara
Aramalarınızın yönlendirilmesini istediğiniz uzaktan takip numarasını girin. Bunun doğrudan telefon sisteminden çevrilebilir bir numara olması gerekir.

Test Araması Yap
Seçiliyse bu profili etkin duruma getirdiğinizde, telefon sistemi uzaktan takip numarasını arar. Bu profil etkin durumdayken, one-X Portal uygulamasında oturum açarsanız test araması yapılmayacağını unutmayın.

Hatta Kal
Bu ayar telefon sisteminden uzaktan takip numarasına giden bağlantıyı nasıl kullandığınızı kontrol eder.

Seçilmediyse
Bu modda, telefon sistemi uzaktan takip numarasını yalnızca gerektiğinde arar; yani, sizin için arama yaparken veya yanıtlarken. Örneğin, one-X Portal uygulamasını kullanarak bir arama yaptığınızda, telefon sistemi uzaktan takip numarasını arar ve yalnızca bu arama yanıtlandığında bağlanır ve one-X Portal içinde çevirdiğiniz numarayı arar. one-X Portal uygulamasını kullanarak veya yalnızca ahizeyi yerine koyarak aramayı sonlandırabilirsiniz.

Bu modda, uzaktan takip numarası uzaktan takip araması olmayan aramalar da alabilir veya yapabilir. one-X Portal uygulamasında görüntülendiği için uzaktan takip aramalarını ayırt edebilirsiniz.

Telefon sistemi yanlış türde trank (analog döngü başlangıcı veya analog döngü başlangıç emülasyonu) kullanıldığını algılarsa aramalar başarısız olur.

Çağrı cihazı aramaları uzaktan takip numarasına yeniden yönlendirilmez. İnterkom ve doğrudan çevirmeli aramalar normal aramalar olarak yeniden yönlendirilir.

Seçildiyse
Bu modda, profili etkin duruma getirdiğinizde telefon sistemi uzaktan takip numarasını arar. Yanıt verdiğinizde bağlantıyı açık (ahize kaldırılmış) bırakmanız gerekir. Ardından, aramalar arasında ahizeyi yerine koymadan one-X Portal uygulamasını kullanarak arama yapmanız, yanıtlamanız ve aramaları kontrol etmeniz gerekir.

Bu seçenek analog döngü başlangıç trankları veya analog döngü başlangıç emülasyonu trankları kullanılıyorsa veya kullanıldığından kuşkulanılıyorsa kullanılmalıdır. Buna analog tranklardaki hücresel ağ geçitlerine bağlı cep telefonları da dahildir.

Bu modda, park edilmiş veya bekletilen aramalar varken kesintisiz arama sonlandırılırsa one-X Portal uygulamasını kullanırken yeni bir arama yapılmışsa, aramaları alma veya park iptali özellikleri her zaman çalışmaz.