Dünya Saati aracı, araca eklediğiniz saat dilimlerindeki saati görüntüler. Dünya saatinize en fazla 5 saat dilimi ekleyebilirsiniz.

Saat görüntüsü Saat dilimleri veya Saatler şeklinde uygun sekmeye tıklanarak seçilebilen iki moddan birinde görüntülenebilir.

Saat Dilimleri
Bu görünümde her saat dilimi o anki saati ve gündüz saatlerini gösteren bir şerit olarak belirtilir. İmlecinizi şeritlerden birinin üzerine getirdiğinizde o saat dilimindeki geçerli tarih ve saat görüntülenir.
gadget world clock short

Saat
Bu görünümde her saat dilimi bir saat olarak gösterilir.
gadget world clock02 short

clock 12 24 12/24 Saat
Bu seçenek Saat dilimleri görünümünde gösterilir. 24 saat görünümle 12 saat görünüm arasında geçiş yapmak için bu düğmelere tıklayın. Bu hem şeritlerde gösterilen zaman aralığını hem de her şeridin altında kullanılan saat biçimini etkiler.

+ Ekle
Görünüme bir saat dilimi daha eklemek için + Ekle simgesine tıklayın. Yeni şerit için gereken saati dilimini seçebileceğiniz dünya saat dilimleri listesi görüntülenir. Saat dilimleri listesini ada göre filtrelemek için en üstteki kutuyu kullanın. Dünya saatinize en fazla 5 saat dilimi ekleyebilirsiniz.
time zone select

edit delete Değiştir/Sil
İmlecinizi bir saat dilimi adının üstüne getirdiğinizde o saat dilimini değiştirmeyi veya silmeyi sağlayan simgeler görüntülenir.