Mobil ikizleme gelen aramalar için hem normal dahilini numaranızda hem de başka bir numarada uyarı verilmesini sağlar. Bu özelliği hangi kullanıcıların kullanabileceği sistem yöneticinizin kontrolündedir.

Mobil ikizleme özelliğini kullanmanıza izin veriliyorsa bunu açabilir veya kapatabilirsiniz ve geçerli one-X Portal profilinizin bir parçası olarak hedef numarayı ayarlayabilirsiniz. Sizin adınıza sistem yöneticiniz tarafından veya masa telefonunuzdaki menü kullanılarak da yapılandırılabilir.

Mobil ikizleme etkin olduğunda, Aramalar Aracınızda iki ek düğme görüntülenir:

twinned to mobile

icon transfer to twin İkize Aktar
Normal dahili numaranızda bir aramayı yanıtladığınızda, bu düğmeye tıklayarak ikizlenen numaranıza aktarabilirsiniz. Telefon sistemi aramayı bu numaraya aktarmaya çalışır. Yanıtlanmazsa arama normal dahili numaranıza döner. Çok hızlı yanıtlandığında da döner; örneğin, cep telefonunun meşgul veya kapalı olması nedeniyle arama hemen cep telefonunun sesli postasına düştüğünde.

icon claim from twin İkiz'den Geri İsteme
İkizlenen dahili numaranızda yanıtladığınız bir ikizlenen aramanız olduğunda, bu düğmeye tıklayarak normal dahili numaranıza geri aktarılmasını sağlayabilirsiniz.