Cevapsız aramaların nasıl değerlendirileceği hem telefon ayarlarınıza hem de aramanın türüne bağlıdır.

Doğrudan Size Gelen Aramalar İçin

IP Office sistem yapılandırması kullanılarak ayarlanmış bir Yanıt Yok Süresi vardır (varsayılan olarak 15 saniye). Size yönlendirilen aramaları bu süre içerisinde yanıtlamak istemiyorsanız, IP Office birkaç işlem gerçekleştirebilir.

Yanıtlanmadığında Yönlendir etkinse arama o numaraya yönlendirilir ve Yanıt Yok Süresi kadar daha çaldırıldıktan sonra varsa sesli postaya gider.

Yanıtlanmadığında Yönlendir hedefiniz bir dış numaraysa telefon sistemi, hala yanıtlanmamış olarak kaldığında aramayı geri almaya ve sesli postaya göndermeye çalışır. Ancak bu her zaman mümkün değildir.

Bir one-X Portal profili kullanarak yönlendirmeyi açabilir/kapatabilir ve hedef numarayı değiştirebilirsiniz.

Sesli posta kullanımınız etkinleştirilmişse arayan posta kutunuzun karşılamasını duyar. Bir one-X Portal profili kullanarak sesli postayı açabilir veya kapatabilirsiniz.

Yukarıdakilerden ikisi de yoksa arama çalmaya devam eder. Arama başka birisi veya sesli posta tarafından yanıtlanırsa Çağrı günlüğünüze cevapsız arama olarak kaydedilir.

Üyesi Olduğunuz Bir Tarama Grubuna Gelen Aramalar için

Tarama gruplarının kendi Yanıt Yok Süresi ayarı vardır. Sizin tarafınızdan yanıtlanmazsa, arama normalde tarama grubunda müsait olan bir sonraki üyeye sunulur.