Aşağıdaki profil ayarları sesli postanızın çalışmasını değiştirmek için kullanılabilir. Bazı seçeneklerin yalnızca sesli posta sunucunuz bir Voicemail Pro sistemiyse kullanılabildiğini, sisteminiz Embedded Voicemail kullanıyorsa devre dışı bırakıldığını unutmayın.

profile options voicemail

Etkin Karşılama (Yalnızca Voicemail Pro)
Sesli postanız Voicemail Pro tarafından sağlanıyorsa posta kutunuz kaydettiğiniz en fazla 9 karşılamayı içerebilir. Profil etkin olduğunda, her one-X Portal profilinizin içinde posta kutunuz için hangi karşılamanın kullanılması gerektiğini seçmek içinEtkin Karşılama ayarını kullanabilirsiniz.

Sesli posta
Bu ayar aramaları yanıtlayamadığınızda sesli postanın kullanılıp kullanmayacağını denetler.

Sesli Posta Geri Arama
Açık olduğunda, yeni herhangi bir sesli posta iletiniz varsa dahili telefonu bir sonraki kullanışınızda, o aramadan sonra sesli posta sunucusu sizi arar ve iletileriniz olduğu konusunda sizi uyarır.

Sesli Posta Bildirimi (Yalnızca Voicemail Pro)
Sesli posta kutunuz için seslenme yapılandırılmışsa bu profil ayarını seslenme kullanımını açmak veya kapatmak için kullanabilirsiniz.

Mesajları dinleme yeri
Bu ayar, messagesHead İletiler aracını kullanırken, one-X Portal uygulamasının iletilerinizi telefonunuzdan mı yoksa tarayıcınızdan mı çaldıracağını seçmenize olanak tanır.

Telefonunuzdan dinleme için ayarladığınızda İletiler aracınızda bir ahize voicemail-phone simgesi gösterilir.

Tarayıcınızdan dinleme için ayarladığınızda İletiler aracınızda bir kulaklık voicemail-pc simgesi gösterilir. Tarayıcınızdan dinleme yalnızca Voicemail Pro ile desteklenir.

Internet Explorer kullanıyorsanız, Web sayfalarındaki sesleri oynat (Araçlar | Internet Seçenekleri | Gelişmiş | Multimedya) seçeneğinin etkin olduğunu kontrol edin.

Bilgisayarda kayıttan yürütmek için, güvenlik sertifikasının sesli posta sunucusu tarafından kullanılmasını kabul etmeniz gerekebilir. Tarayıcınızda https://<voicemail_server_address>:5443/ girin ve sertifika istisnasını kabul edin.  

Diğer Arabirimleri Kullanarak Sesli Posta Ayarlarını Değiştirme

one-X Portal, oturum açtığınızda sesli posta ayarlarınızı yükler. Ardından telefon gibi başka bir yöntem kullanarak sesli posta ayarlarınızı değiştirirseniz, one-X Portal tarafından tutulan ayrıntılar yanlış olabilir. one-X Portal dışında bir yöntemle sesli posta ayarınızı değiştirirseniz, one-X Portal oturumunuzu kapatıp tekrar oturum açmanız gerekir.